«بازی برای معماری و برنامه‌ریزی شهری»

عصر شنبه ۱۴ دی ماه در سالن سه‌سویه شهر کتاب مشهد، علی جاوید در میان جمعی از علاقه‌مندان و معماران به ارائه کتاب «بازی برای معماری و برنامه‌ریزی شهر» پرداخت.
علی جاوید ضمن ارائه تصاویر و معرفی چند گفتار از این کتاب که ویرایشگران آن لیندا گروت و مارتا برکوویچ هستند، به توضیح تفصیلی مقاله‌ی خود در این کتاب با عنوان «پازل طراحی‌پژوهی: استفاده از بازی برای برای ترکیب طراحی و پژوهش در آتلیه طراحی» پرداخت و از تجربه خود از آموزش معماری در آتلیه‌های طراحی سخن گفت.
در نهایت نشست پس از گفتگو و پرسش و پاسخ حاضران پایان یافت.

معرفی برنامه

‌‎_ ارائه‌ی کتاب «بازی برای معماری و برنامه‌ریزی شهری» انتشارات راتلج ‌‎ معرفی و مروری برکتاب با حضور علی جاوید
‌‎
شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ‌‎ ساعت ۱۷/۳۰
‌‎__
سالن سه‌سویه شهر کتاب مشهد
**
‌‎شیوه‌ها و فرایندهای بازی‌محور در حوزه‌ی معماری و برنامه‌ریزی شهری طیف گسترده‌ای از طراحی مشارکتی تا حل مسئله را در بر می‌گیرد. هدف اصلی این فرایندها ایجاد شرایطی واقعی برای مواجه با مفاهیم، ارزش‌ها، روابط و مسائل طراحی و افزایش مشارکت عوامل مؤثر و تصمیم‌گیرنده در فرایند طراحی و ساخت یک پروژه است.
‌‎کتاب حاضر که ویرایشگران آن لیندا گروت و مارتا برکوویچ هستند، مجموعه‌ای از شیوه‌ها و فرایندها در آتلیه‌های بازی‌محور ۲۷ معمار و شهرساز از ۱۱ کشور جهان را شامل می‌شود. یکی از گفتار‌های کتاب به مقاله‌ی «پازل طراحی‌پژوهی: استفاده از بازی برای ترکیب طراحی و پژوهش در آتلیه طراحی» نوشته‌ی علی جاوید اختصاص دارد. در این نشست او به ارائه‌ی کتاب و معرفی چند گفتار از آن خواهد پرداخت.
‌‎حضور رایگان، آزاد و آگاهانه‌ی همه‌ی شما برای ما مغتنم است.

‌‎کانون هم‌اندیشی معماری مشهد
‌‎و حمایت رویا طرح داخلی