امروز و دیروز در آینه شهر

عصر دیروز #نشست «امروز و دیروز در آینه‌ی شهر» با ارائه‌ی علی جاوید در سالن سه‌سویه شهر کتاب مشهد برگزار شد. علی جاوید ضمن نمایش تصاویری ازپروژه‌ها، تجربیات خود را از درک فضاییِ چگونگی هم‌نشینی بناهای گذشته و حال در شهر پِرتِ استرالیا در اختیار همراهان نشست قرار داد. جلسه سپس با ساعتی گفت‌‌وگو و مباحثه ادامه پیدا کرد. این #نشست که با مشارکت بیش از ۸۰ نفر برگزار شد با تاکید بر مطالبه‌ و ضرورت گفت‌وگو پیرامون مسائل بااهمیت و مبتلابه مشهد در ساعت ۱۸/۲۰ دقیقه پایان یافت و عکس یادگاری در دفتر خاطرات کانون و کانونی‌ها ثبت شد.

معرفی برنامه

امروز و دیروز در آینه‌ی شهر
_مروری بر همنشینی گذشته و حال در شهر پرت – استرالیا + اشاره‌ای به رویدادهای شهر-محور
••
با ارائه‌ی علی جاوید
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸
••
شهر به مثابه ساختاری زنده و پویا همواره در حال تغییر و پوست‌اندازی و پیوسته درگیر ِ جدلی میان گذشته و حال است. شهر از سویی باید حافظ تاریخ و گذشته‌ی خود باشد و از سوی دیگر پاسخ‌گوی دگرگونی‌ها و تحولات اجتماعی و اقتصادی اکنون و آینده‌اش.
آیا برآیند این دو نقش منتج به ساختاری متناقض می‌شود یا فرصتی برای تباین و همنشینی؟ چگونه می‌توان زبان طراحی‌ای برای این همنشینی یافت؟
ارائه پیش رو، مروری بر پروژه‌ها و تجربیاتی در شهر پرت استرالیا است که کوشیده تا فرصتی در شهر برای همنشینی گذشته و حال ایجاد کند، فرصتی برای تداوم تاریخ شهر…

_ دوشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ _ ساعت ۱۶ تا ۱۸
مشهد، ضلع جنوب شرقی چهارراه ابوطالب، شهرِ کتابِ مشهد، سالن سه‌سویه

[حضور برای همه‌ی علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.]

کانون هم‌اندیشی معماری مشهد